ana sayfa | kayıt | giriş | ayrıntılı liste | reklam | üyeler | haberler
Loading
TEXT Reklam
TEXT Reklam
Görüntülü Chat
TEXT Reklam


Facebook, Twitter


SON HABERLER
Copa America'nın y
Harika Avcı görme
Apple Watch Türkiy
Halk otobüsleri ze
Selçuk Şahin imzay
O ilçede kanser ne
PKK'nın kaybı tels
Shakhtarlı Fred do
Bursalı dolandırıc
'Tutamadım, elimde
Muş'ta sıcak geliş
Mahsun'un villası
Fırıncıya parfüm y
Bu gün'e dikkat
Samsung'dan şarz'd
Takipçisiyle görgü
Fatih hoca benimle
THY Fenerbahçe'ye
Otomobil devine şo
Güneş yanığı bu ha
Kız meselesi yüzün
Petrolde kan kaybı
Erdoğan'dan 3 döne
Bursa'da dövülen t
Eşim beni dövüyor
Şimdi de aramalı t
Bursa'da alkol kom
MİT'ten 6 il için
Taksim Meydanı'nda
Bursa'da YDG-H zan
Galatasaray'a sürp
Jetler PKK kamplar
Murat Boz'un Motor
Durak kahyası sürü
Erdoğan intihar ed
Kenan sofuoğlu'nun
Ozan Tufan'a 50 bi
Arap tuırist kebap
Bağkur borçluların
Görme engelli pehl


EKLEYİN
Açılış sayfası yap
Sık kullanılanlara ekle
 www.vakitbuldukca.blogspot.com   vakit buldukçaYukarı Doğru SıralaAşağı Doğru Sırala

 

Düğünde bonkör, vergide cimri

Haber Tarihi : 27.08.2008 17:30
Bursa'da geçen hafta 11 yaşındaki oğlu Tahsin'e, stadyum ve helikopter kiralayıp, İstanbul'dan şarkıcıları getirerek 3 gün 3 gece sünet düğünü yapan emlakçı İsmail dengiz'in, vergide cimri olduğu ortaya çıktı. Sünnet düğününde 10 bin kişiyi ağırlayıp ikramda bulunan ve 'Oğlum için servetim feda olsun' diyen İsmail dengiz'in 2007 yılında vergi dairesine 8 bin 500 YTL kazanç bildirdiği ve sadece 1325 YTL vergi ödediği ortaya çıktı.

Bursa'da emlakçılık yapan, Kayapalı Arsa İnşaat ve Emlak Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı olan İsmail dengiz'in, 5 bin davetiye dağıtıp, yerel gazeteye tam sayfa davet ilanı vererek yaklaşık 10 bin kişiyi ağırladığı gösterişli sünnet düğünü gazetelerde ve televizyonlarda haber olunca, maliye inceleme başlattı.

Bursa Vergi Dairesi, Denetleme Grup Müdürlüğü görevlilerinin incelemesi devam ederken, DHA muhabirleri ve İsmail dengiz'in ödediği vergiyle ilgili önemli bilgilere ulaştı. Emlakçı İsmail dengiz'in geçen mart ayında bağlı olduğu vergi dairesine 2007 yılı beyanı olarak 8 bin 500 YTL kazanç bildirdi. Bu kazanç üzerinden de 1325 YTL vergi tahakkuk ettirildi.

CEZAEVİNDE YATMIŞ

Kendisini birinci sıradan aday gösterecek bir partiden milletvekili olabileceğini, harcamaları da bumun için yaptığını söyleyen İsmail dengiz'in, adli sicil kaydında 'sahtecilik' suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. 2001 yılında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu suçtan 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan dengiz, 8 Ekim 2003 günü girdiği Bursa E Tipi Cezaevi'nden 12 Ağustos 2004 tarihinde şartla tahliye edildiği ortaya çıktı.

İsmail dengiz'in imar yasasına muhalefet ve yaralama suçlarından halen hakkında açılan davalarda yargılandığı belirtildi.

DENGİZ: 13 BİN MESAJ ALDIM

İsmail dengiz, gösterişli sünnet düğünüyle gündeme gelmekten memnun olurken, mali durumuyla ilgili araştırmalardan hayli rahatsız oldu.

Sünnet haberinden sonra şirketinin web sayfası aracılığı ile kendisine 13 bin 200 e-mail gönderildiğini söyleyen dengiz, 'Hem alkışlayanlar, hem de 'görgüsüz' diyenler var. Ben saf tabir edilen pırıl pırıl bir insanım. Ben vergimi peşin öderim, devletime borcum yok' dedi.

Yeni Türkiye'nin sünnet düğünü

İsmail dengiz, oğluna 3 gün 3 gece süren görkemli sünnet düğünüyle gündeme geldi. Düğün için 5 bin davetiye dağıtan İsmail dengiz, yerel bir gazeteye de tam sayfa davet ilanı verdi.

22 Ağustos Cuma günü Kayapa Stadyumu'nda başlayan düğünde Ankara Kocatepe Camisi imamı İsmail Coşar, Bursa'daki camilerden Ulucami, Emirsultan, Yeşilcami ve Üftade camileri imamları, Kuran ve Mevlit okudu. Ayrıca semazenlerin gösterisi izlendi.

Düğünün ikinci günü olan 23 Ağustos Cumartesi günü sünnet çocuğu Tahsin dengiz babası İsmail, annesi Pembe, ablaları Fahriye dengiz ile Beytiye Babule'yle birlikte helikopterle kent turu attı. Ardından da düğünün yapıldığı stadyuma helikopterle indi. Düğünde Hüner Coşkuner ve Mine Koşan stada kurulan sahnede mini konser verdi. Tahsin dengiz, babasının şarkı söyleyen Hüner Coşkuner'in başından aşağı saçtığı 10'ar YTL'lik banknotları görünce, sahneye koşup yere düşen paraları toplayıp cebine koydu. Bu durum düğüne katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

Düğünün 3'üncü günü olan 24 Ağustos Pazar günü Kayapa Belde Belediyesi ölünde mehter takımı gösteri yaptı, düğüne katılan davetlilere tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.

'SİYASETE GİRECEĞİM' DEDİ

Düğünün ikinci günü helikopter gezisinin ardından basın mensuplarının ısrarlı sorusu üzerine siyasete gireceğini belirten İsmail dengiz, 'Bu sünnet düğünü ile aynı zamanda 700 yıllık Kayapa'yı da tanıtmış olduk. Aynı zamanda ben de bu kadar tanıtım için çalışıyorum. Benim de siyasi bir görüşüm var. Ben de milletvekilliğine adayım, parayı da ondan harcıyorum. Bugünden itibaren adayım' dedi.

Gazetecilerin, hangi partiden aday olduğunu sorması üzerine de İsmail dengiz, 'Onu ben içimde yaşıyorum, zamanı geldiğince konuşuruz' diyerek parti adı vermedi.

İki kızından 15 yıl sonra dünyaya gelen oğlu Tahsin için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirten İsmail dengiz, 'Sünnet düğününün uzun yıllar konuşulması için stadyum ve helikopter kiraladım. Üç gün üç gece sürecek düğüne katılımın fazla olması için gazeteye ilan da verdim. Oğlum Tahsin için tüm servetimi harcamaya hazırım. Düğününde de F- 16'ya binecek. Kızım Beytiye'nin düğününde stadyum kiralamıştım' dedi.
Kaynak: Lifeinbursa.com

   

REALIST HABER
Orman yangınlarını önlemek için yaptırım uygulayacağız     (27.08.2008 17:30)
Bursa Valisi Şahabettin Harput, orman yangınları ile mücadele kapsamında başta anız yakılması olmak üzere gelişigüzel piknik yapan ve ateş yakanlar ha...
Mehmet Ali Talat'tan barış şartı     (27.08.2008 17:30)
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıslı Türklerin kazanılmış haklarını ortadan kaldıracak bir anlaşmanın kendileri için düşünülemeyeceğini söyle...
GOPÜ'de özel yetenek sınavı yapıldı     (27.08.2008 17:15)
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) özel yetenek sınavı atletizm branşındaki etaplarla devam ediyor....
Beşiktaş'ta 2. Nouma vakası     (27.08.2008 17:15)
Geçtiğimiz günlerde oynanan Antalyaspor-Beşiktaş Paf Ligi maçında '2. Nouma vakası' yaşandı. Pascal Nouma'nın 2003-2004 sezonunda Beşiktaş - Fenerbah...
Doğu'ya şok teşvikler verilmeli     (27.08.2008 17:00)
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ''Doğu'ya öyle bir teşvik vermeliyiz ki, bu Türkiye'nin her bölgesine verilen teşviklerden daha farklı, şok e...


 Basin ve Yayin
 Bilgisayar Internet
 Bilim
 Devlet ve Politika
 Egitim ve Ögretim
 Eglence
 Ekonomi Is
 Genel
 Hobiler
 Kültür,Sanat
 Müzik
 Saglik ve Tip
 Spor
 Turizm ve Ulasim
 Yasam ve Insanlar
 Iletisim
kadın moda sağlık
tavuk oyun
yabanci resimleri
sahra
yeni moda, yeni mo
besparasız blog
elektrik bilgi pay
İyisinek - sinema
vkontakteruss face
Ödev vakti
pasta tarifleri
altın fiyatları
soner57
demle.net : aklımd
oyun, kültür, tv,
moda modelleri
yeni private serve
Özge.net
eğlence müzik maga
tıp ders notları

pckolia
 Realist Ziyaretçi
 Logo Gösterim
Tüm istatistikler

Ana Sayfa | Kayıt | Giriş | Ayrıntılı Liste | Reklam | Kurallar | SSS | Etiket | Haber | Üyeler | Thumbshots