ana sayfa | kayıt | giriş | ayrıntılı liste | reklam | üyeler | haberler
Loading
TEXT Reklam
TEXT Reklam
Görüntülü Chat
TEXT Reklam


Facebook, Twitter


SON HABERLER
Copa America'nın y
Harika Avcı görme
Apple Watch Türkiy
Halk otobüsleri ze
Selçuk Şahin imzay
O ilçede kanser ne
PKK'nın kaybı tels
Shakhtarlı Fred do
Bursalı dolandırıc
'Tutamadım, elimde
Muş'ta sıcak geliş
Mahsun'un villası
Fırıncıya parfüm y
Bu gün'e dikkat
Samsung'dan şarz'd
Takipçisiyle görgü
Fatih hoca benimle
THY Fenerbahçe'ye
Otomobil devine şo
Güneş yanığı bu ha
Kız meselesi yüzün
Petrolde kan kaybı
Erdoğan'dan 3 döne
Bursa'da dövülen t
Eşim beni dövüyor
Şimdi de aramalı t
Bursa'da alkol kom
MİT'ten 6 il için
Taksim Meydanı'nda
Bursa'da YDG-H zan
Galatasaray'a sürp
Jetler PKK kamplar
Murat Boz'un Motor
Durak kahyası sürü
Erdoğan intihar ed
Kenan sofuoğlu'nun
Ozan Tufan'a 50 bi
Arap tuırist kebap
Bağkur borçluların
Görme engelli pehl


EKLEYİN
Açılış sayfası yap
Sık kullanılanlara ekle
 star-magazin.blogspot.com   magazin haber , Ünlüler , foto galeYukarı Doğru SıralaAşağı Doğru Sırala

 

Orman yangınlarını önlemek için yaptırım uygulayacağız

Haber Tarihi : 27.08.2008 17:30
Bursa Valisi Şahabettin Harput, orman yangınları ile mücadele kapsamında başta anız yakılması olmak üzere gelişigüzel piknik yapan ve ateş yakanlar hakkında en ağır bir şekilde yaptırım uygulanacağını belirtti.

Vali Şahabettin Harput, Bursa orman Bölge Müdürü Ali Girgin, ile Çalı Maksempınar Yangın Gözetleme Kulesi ve İlk Müdahale Ekip Binasında inceleme yaparak basın açıklamasında bulundu.

Şahabettin Harput, yaptığı incelemeler sonrasında yaptığı basın açıklamasında orman yangınları ile mücadele kapsamında ciddi yaptırımlar uygulayacaklarını belirtti.

orman görevlilerinin yangınlara karşı canlarını tehlikeye atarak mücadele ettiklerini anlatan Vali Harput, 'Sizler 24 saatinizi, adete ömrünüzü bir çam fidanı ve ağaca zarar gelmesin diye her şeyinizi buraya verip büyük fedakarlık, vatan sevgisi, büyük bir inanç ve vatan sevgisi ile çalışmaktasınız. Bursa'nın 496 bin hektarlık geniş ormanlık arazisinde de bir yangın olmaması için veya çıkabilecek yangınlara anında müdahale edilerek söndürülmesi için canla başla çalışıyorsunuz. Ben bu özverili, inançlı ve samimi çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.' dedi.

Bu çalışmaların her türlü takdirin üzerinde olduğuna değinen Vali Şahabettin Harput, sözlerini; 'Ülkemizin en hassas orman örtüsünün bulunduğu Bursa'da bu görevi en iyi şekilde yaptığınızdan şüphem yoktur. Son günlerde Türkiye'de devam eden büyük yangınların millet olarak bizi ne kadar üzdüğünü hepimiz biliyoruz. Sizlerde burada olası yangınlar için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ben de sizleri bugün ziyaret edip kutlamak istedim.' şeklinde sürdürdü.

ormanların en çok yangın riskiyle karşı karşıya kalmasının en önemli sebeplerinden birinin anız yakılması olduğuna dikkat çekten Vali Şahabettin Harput, 'Vatandaşımızın hala terk edemediği ve bırakamadığ en önemli konu anız yangınları. Bundan dolayıda orman yangınları çıkmamkta. Aldığımız anız yangını yasaklanma kararı sonrasında yine anızlar yanmakta. Ben istiyorum ki vatandaşlarımız bu yasaklamalardan korkarak değilde, bu alışkanlığın başta orman yangınları olmak üzere bütün canlılara zarar verdiğinin bilenerek dikkat edilmesidir. Bundan sonra jandarmayada talimat verdim hangi tarlada anız yangını görülürse o vatandaş mesul tutulacak ve hesabı sorulacak.' şeklinde konuştu.

Ayrıca ormanlar yanında 1 temmuz ile ekim sonuna kadar belli sınırlar içinde piknik yapmanın yasaklandığını hatırtalan Vali Harput, 'Bunun sebebide ormanları korumaktır. Çünkü ormanlar kimsenin malı değil. Herkesin malıdır. Yine zeytin bahçelerinde yapılan budamaların yakılması sonrasında orman yangınları çıkmakta. Buda ayrı bir risk olarak karşımızda duruyor. Vatandaşlarımız budanan dalları bu tehlikeli bölgeler de yakmaması konusunda istirhamda bulunuyorum ve bu konuda da yaptırım uygulanacaktır.' dedi.

Vali Harput, jandarma bölge müdürlüğü ve ilgili birimlerle yapılacak toplantı ile alınacak kararları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Vatandaşlardan ormanlara sahip çıkmalarını isteyen Vali Şahabettin Harput, bu konuda duyarlılık istedi.

Bursa orman Bölge Müdürü Ali Girgin, ise hayvanların otlatılması sınarsında yakılan ateşlerin tam olarak söndürülmemesi sonrasğında orman yangınları çıktığını belirterek, bu konuda da bir toplantı yapılarak bu koniud aüda bir tedbir alınacağıonı söyledi.
Kaynak: Lifeinbursa.com

   

REALIST HABER
Mehmet Ali Talat'tan barış şartı     (27.08.2008 17:30)
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıslı Türklerin kazanılmış haklarını ortadan kaldıracak bir anlaşmanın kendileri için düşünülemeyeceğini söyle...
GOPÜ'de özel yetenek sınavı yapıldı     (27.08.2008 17:15)
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) özel yetenek sınavı atletizm branşındaki etaplarla devam ediyor....
Beşiktaş'ta 2. Nouma vakası     (27.08.2008 17:15)
Geçtiğimiz günlerde oynanan Antalyaspor-Beşiktaş Paf Ligi maçında '2. Nouma vakası' yaşandı. Pascal Nouma'nın 2003-2004 sezonunda Beşiktaş - Fenerbah...
Doğu'ya şok teşvikler verilmeli     (27.08.2008 17:00)
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ''Doğu'ya öyle bir teşvik vermeliyiz ki, bu Türkiye'nin her bölgesine verilen teşviklerden daha farklı, şok e...
Rusya ABD'yi delirtecek!     (27.08.2008 17:00)
Rusya, AB ve ABD ile resmen rulet oynuyor. Rusya, NATO'dan gelen ihtarlara rağmen bu kez öyle bir atak yaptı ki... NATO, Rusya'ya rest çekti. Ardında...


 Basin ve Yayin
 Bilgisayar Internet
 Bilim
 Devlet ve Politika
 Egitim ve Ögretim
 Eglence
 Ekonomi Is
 Genel
 Hobiler
 Kültür,Sanat
 Müzik
 Saglik ve Tip
 Spor
 Turizm ve Ulasim
 Yasam ve Insanlar
 Iletisim
kadın moda sağlık
tavuk oyun
yabanci resimleri
sahra
yeni moda, yeni mo
besparasız blog
elektrik bilgi pay
İyisinek - sinema
vkontakteruss face
Ödev vakti
pasta tarifleri
altın fiyatları
soner57
demle.net : aklımd
oyun, kültür, tv,
moda modelleri
yeni private serve
Özge.net
eğlence müzik maga
tıp ders notları

oyun, kültür, tv,alternaturk enerji
Ödev vakti
Özge.net
demle.net : aklımd

 Realist Ziyaretçi
 Logo Gösterim
Tüm istatistikler

Ana Sayfa | Kayıt | Giriş | Ayrıntılı Liste | Reklam | Kurallar | SSS | Etiket | Haber | Üyeler | Thumbshots